eh ,....
....moguce je musko-zensko prijatejstvo ,kao sto smo se svi slozili ali je ono optereceno mnogo cime ,,
Recimo;Mom muzu nebih odgovaralo da ja pricam svaki dan sa svojim prijateljem 2 sata telefonom.
Nebih njegovoj zeni da ga ja nazovem u 22h navece i kazem;hajmo nas dvoje veceras na koncert .
Imam osjecaje prema "tamonekom" ´moj prijatelj bi bio poslednji kome bih to ispricala .(kao recimo svojoj prijateljici)
Imam problema sa muzom ,zovem prijatelja da mu se isplacem?!...da me on miluje po uplakanim obrazima? ....kakav bih on bio muskarac da u svom narucju ne osjeti ZENU.....? .....
Imala sam ja dosta muskih prijatelja koji su eto nekim visim silama ostali neki "bivsi " a sadasnji poznanici .
desi se nesto u njihovim zivotima i dovedu me pred gotov cin .
nisi mu bila dovoljno vrijedna da se bori za tebe ;rekli bih mnogi?!.
Neznam ,da li sam i htjela da se bore ,da ja budem i sam tracak nemira u njihovim vezama ,braku ....
Znalo se desiti da obozavam muza od svoje prijateljice ,obozavam ga jer ima nesto u sebi ,u njegovom drustvu se osjecam ugodno ,u njenom manje .Postala je cangrizava ,zatvara oci pred istinom ,jedino sto traje je to da ostaje "mamina i tatina curica" .
ja je kao "rano odrasla" upozoravam na njene greske i tim samim sto sam direktna i to sto u mojim ocima ona nije perfektna ja nasem prijateljstvu dajem mogucnost da se gubi ,da postaje sve providnije .
sve manje sam dio "NAS" a stanujemo vrata do vrata ,Pijemo kavu iz obicaja .......sve rjedje ;((
Posle nekog vremena on odlazi da zivi kod ljubavnice (taj dan sam plakala kao da sam izgubila brata) .
Prijateljstvo izmedju nas dvije postaje sve jace ,u pocetku me on cesto zove da dodjem kod njih(njega i njegove izabranice) ,navrati ponekad sav sretan u svojoj novoj vezi ,cak se i alkohola ostavio .
meni drago .....drago mi je vidjeti ga kako cvjeta ,drago mi je zbog njega jer njihov brak je postao pakao za obadvoje .
drago mi je i zbog nje,
sretan covjek a nije vise tvoj bolji je od nesretnog pored tebe .
Nikada ne upoznah njegovu odabranicu ,
jer ne vidim svrhu ,ne vidim mogucnost da budem frendica sa njima objema .
..........
Cesto mi padne tesko kad gledam slike iz vremena kad smo bili skupa na nekim festama ,ako je nije bilo ,mi smo je napravili .
Ali i dalje vjerujem da je ovako najbolje .
da ostanes covjek nekad moras da patis i sam to odaberes ......to sto gubis .....pustis da ode .....za svojom srecom .
......a to ponekad glumis
da ti je svejedno !!
23.04.2012. u 20:50 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
Zvučiš kao da je sasvim realna opcija, kad bi on bio sam, da bude i više od prijatelja. Ništa lošeg u tome, no tako se čita.
A općenito, žensko-muška prijateljstva ne moraju nužno biti... komplicirana, jel'. Ima preduvjet - moraju se međusobno voljeti kao osobe, a istovremeno nemati baš nikakvu međusobnu tjelesnu kemiju - i onda je to to. Možeš zagrlit bez da ti i na kraj pameti padne išta osim dragosti prema prijatelju - kao da grliš sestru. Imam takvu prijateljicu. Mogli bi komotno spavat goli jedno pored drugog i ni taknuli se ne bi. Ful sestra-brat odnos.
Autor: Winetou | 24.04.2012. u 0:20 | opcije